Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni istungil oli tähelepanu keskmes olukord Egiptuses. 

Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson märkis, et pingeline olukord Egiptuses avaldab mõju nii regioonile kui ka araabiamaailmale ja Aafrika riikidele tervikuna. Egiptuse relvastatud vägivald võib laieneda ja terroriakte võidakse panna toime ka väljaspool Põhja-Siinaid, mis on ülimalt muret tekitav suund kogu maailmale. 

Mihkelson pidas oluliseks Euroopa Liidu aktiivsuse tõstmist olukorra stabiilsuse tagamise nimel Egiptuses ja seadusliku tsiviilvalitsuse tegevuse täielikku taastamist demokraatlike protsesside kaudu. Mihkelson rõhutas veelkord: „Moslemi Vennaskonna ja salafistide võit revolutsioonijärgses Egiptuses on olnud veenvaks kinnituseks, et Araabia kevad ei tähenda sugugi sujuvat üleminekut diktatuuridest demokraatiani. Kui üldse see toimuma saab, siis pika aja jooksul. Egiptuses toimuv võib olla aga väga oluliseks trendikujundajaks kogu araabiamaailmas.“ 

Väliskomisjoni istungil andis vahetut teavet olukorra kohta Egiptuses Eesti suursaadik Egiptuses, Araabia Liiga ning Aafrika Liidu juures Paul Teesalu

Väliskomisjoni istungil kuulati ära ka Eesti seisukohad 22. juulil toimuval Euroopa Liidu välisasjade nõukogu istungil, kus samuti keskendutakse olukorrale Egiptuses ja Süürias. 

Väliskomisjon väljendas toetust Eesti seisukohale Euroopa Komisjonile ning liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrgele esindajale antava mandaadi kohta, et alustada EL nimel läbirääkimisi poliitilise dialoogi ning koostöölepingu üle Euroopa Liidu ja Kuuba vahel. 

Riigikogu pressitalitus 

 

 

 

 

Tagasiside