Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtus täna Tuneesia delegatsiooniga.

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtus täna Tuneesia välisministeeriumi riigisekretäriga Euroopa Liidu asjade suhete alal Mohamed Hatem Ben Salem´i ja Tuneesia suursaadiku Ali Bousnina`ga.

Kohtumisel keskenduti põhiliselt Euroopa Liidu naabruspoliitika ning Euroopa Liidu ja Vahemeremaade Parlamentaarse Assambleega seotud küsimustele, käsitlemist leidsid ka parlamentidevahelise koostöö võimalused.

”ELi naabruspoliitikas ei ole Eestile tähtsad ainult ida poole jäävad naabrid, vaid naabrussuhted tervikuna,” rõhutas külaliste poole pöördudes Mihkelson. Mõlemapoolselt tõdeti, et globaliseeruvas maailmas ei oma enam tähtsust geograafiline kaugus ning et rahu ja stabiilsuse tagamine nõuab järjest suuremat regioonidevahelist koostööd.

Ühtlasi avaldasid pooled heameelt täna allkirjastatud Eesti ja Tuneesia vahelise kultuuri-, haridus-, teadus- ja spordikoostöö kokkuleppe üle. Leppe eesmärgiks on tugevdada sõbralikke suhteid kahe riigi vahel ning arendada kultuuri-, haridus-, teadus- ja spordialaseid kontakte.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside