Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna Singapuris toimunud Riigikogu väliskomisjoni delegatsiooni ja Singapuri parlamendi väliskomisjoni kohtumisel tõdeti, et kahel riigil on palju sarnast, kuid samas ka seda, mida teineteiselt õppida. Mõlema parlamendi liikmed leidsid, et nii Eesti kui ka Singapur on avatud majandusega väikeriigid ja kummalgi on väga hea geograafiline asend majandussuhete arendamiseks, samuti on mõlemad tugeva infotehnoloogiasektori arenguga.

Kohtumisel Singapuri Parlamendi välis- ja kaitsekomisjoni esimehe Lim Wee Kiaki, Singapuri-Euroopa Regionaalgrupi aseesimehe Lee Bee Wahi, väliskomisjoni liikme Alex Yami ja Singapuri-Euroopa Regionaalgrupi liikme Faizah Bte Jamaliga arutati nii kahepoolseid kui ka regionaalseid suhteid ning majanduskoostöö võimalusi.

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson andis ülevaates väliskomisjoni koostatud Aasia strateegiast ja selle eesmärkidest. “Väliskomisjoni Aasia strateegia koostasime strateegiadokumendina, millele tahame komisjoni visiitidega rohkem praktilist kasu ja sisu luua. Loodame anda lisastiimuli ärisidemete arenguks Eesti ettevõtetele regioonis ja samas kutsuda siinseid ettevõtteid investeerima Eestisse,” ütles Mihkelson.

Mihkelson kutsus Singapuri kolleegid vastuvisiidile Eestisse.

Riigikogu väliskomisjoni esimehe hinnangul saavad Eesti ja Singapur teha oluliselt tihedamat koostööd IT vallas, eeskätt küberkaitseteemadel, kus Eesti on nii NATO küberkaitsekeskuse kui ka Euroopa Liidu IT ameti peakorteri asupaigana valdkonna tõmbekeskuseks. “Kindlasti on Eestis arendatud erinevatel IT lahendustel head võimalused Singapuris,” arvas Mihkelson.

Väliskomisjoni delegatsioon, kuhu lisaks Mihkelsonile kuuluvad aseesimees Enn Eesmaa ja Margus Hanson, kohtus pärastlõunal ka Kagu-Aasia Uuringute Instituudi direktori Tan Chin Tiongi ja instituudi teaduritega. Kohtumisel anti Eesti parlamendisaadikutele ülevaade Kagu-Aasia riikide koostööst, julgeolekualastest väljakutsest ning erinevates ASEANi liikmesmaades toimuvast.

Aasia-Euroopa Fondi peakorteris toimunud kohtumisel tutvustasid peadirektor Zhang Yan ja tema kolleegid fondi tegevust, mille eesmärgiks on suurendada inimeste- ja ideedevahelist liikumist Aasia ja Euroopa riikide vahel. Eesti kuulub Aasia-Euroopa fondi aastast 2004, kui Eesti liitus Euroopa Liiduga.

Riigikogu väliskomisjon on visiidil Singapuris ja Indoneesias 29. märtsist kuni 6. aprillini.

Riigikogu pressitalitus
 

Tagasiside