Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni tänasel kohtumisel Gruusia asepeaministri Eka Tkešelašvili’ga andis viimane põhjaliku ülevaate Gruusia sisepoliitilisest arengutest, olukorrast okupeeritud aladel Abhaasias ja Lõuna-Osseetias ning Gruusia rahumeelsetest püüdlustest taastada riigi territoriaalne terviklikkus de facto. Selles kontekstis oli kõne all ka Sarkozy-Medvedevi vaherahuplaan, mida Venemaa jätkuvalt ei täida ja on oma sõjalist kohaolekut veelgi suurendanud.

Tkešelašvili kinnitusel kasutab Gruusia oma eesmärkide saavutamiseks nii diplomaatilisi vahendeid kui ka võimalusi, mis sisalduvad inimeste otsekontaktide edendamises.
Samuti kõneles Tkešelašvili humanitaarolukorrast okupeeritud territooriumeil, iseloomustades seda kui Gruusia kodanike vastu suunatud apartheidipoliitikat. Ka on sealsetes piirkondades raske saada meditsiinilist abi või näiteks Abhaasia Gali piirkonnas omandada gruusiakeelset kooliharidust.
 
Mihkelsoni kinnitusel toetab Eesti Gruusia territoriaalset terviklikkust, pidades seejuures tähtsaks Sarkozy-Medvedevi lepingu täitmist.
 
„Me peame väga oluliseks kahepoolsete suhete arendamist Gruusiaga, sealhulgas kahe riigi parlamentaarset koostööd. Me oleme jätkuvalt valmis toetama Gruusiat nii Euroopa Liidu kui ka NATO suunal, kuid Gruusia edu sõltub paljuski ka sellest, kuidas ja millise järjekindlusega nad suudavad ellu viia oma sisepoliitilisi ja majanduslikke reforme,“ ütles Mihkelson.
Väliskomisjoni võtab Gruusia teema ning kahe riigi suhted lähemalt vaatluse alla  oma 17. mai istungil, kuhu on kutsutud Eesti suursaadik Gruusias Toomas Lukk.
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside