Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon kohtus Aasia strateegia ning Eesti välisesinduste võrgustikku käsitlevate kuulamiste raames täna majandus- ja kommunikatsiooniministri Juhan Partsiga, kes andis ülevaate ministeeriumis väljatöötatavast Aasia programmist ja Eesti prioriteetidest majandus-diplomaatia suunal, samuti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse tegevusest selles valdkonnas.

„On väga oluline pöörata rohkem tähelepanu Eesti välisesinduste võrgustiku arendamisele ka majandussuhete kontekstis. Seejuures ei tohiks alahinnata Aasia suunda. Meie piiratud ressursse arvestades peaks Eesti majandusdiplomaatia lähtuma eeskätt meie ettevõtjate ja riigi ekspordistrateegia vajadustest,“ ütles väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts osutas, et ministeerium on keskendunud praegu eeskätt lähiturgudele. Ministeeriumi Aasia programm on ministri kinnitusel lõppjärgus ning valitsus võiks eeldatavalt selle kinnitada esimese poolaasta jooksul.

Tänane kohtumine oli osa väliskomisjoni pikemaajalistest Aasia-teemalistest kuulamistest, mille kohta on komisjonil kavas koostada ka raport ja arutada Aasia teemat olulise tähtsusega riikliku küsimusena selle aasta mais Riigikogu täiskogus. Välisesinduste võrgustikuga seonduvate soovituste esimene arutelu toimub väliskomisjonis eeloleval neljapäeval, 9. veebruaril.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside