Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Suurõppuse Siil näidislahingut täna jälginud riigikogu riigikaitsekomisjoni ja väliskomisjoni liikmed hindasid õppust igati kordaläinuks ja tõdesid, et Eesti inimeste kaitsetahe on suur.

Riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson ütles, et suurõppuse üheks eesmärgiks oli testida Eesti kaitseväe mobilisatsiooni võimekust. “Kohaletulnud reservistide aktiivsus ületas esialgseid ootusi, mis näitab ilmekalt, et Eesti kodanikud tahavad oma riiki kaitsta,” ütles Mihkelson.

Väliskomisjoni esimehe Hannes Hanso sõnul demonstreeris Siil Eesti kaitsevõime tõusu ja arengut. “Praegusel keerulisel ajal saadame nende õppuste eduka läbiviimisega nii riiki kui ka riigist väljapoole olulise sõnumi – Eesti kaitsetahe on väga tugev ja meie heidutus veenev,” sõnas Hanso.

Ise õppusel osalenud riigikaitsekomisjoni liige Madis Milling ütles, et kuigi õppuse mastaap võis üksikvõitleja jaoks olla halvasti tajutav, oli õppus kaitseväele tõsine väljakutse, millega tuldi toime.

Kutsutud reservväelastest tuli õppusele kohale 90 protsenti, mis Millingu sõnul on muljetavaldav. “Kaitsetahe on kõige alus, sest riiki ei kaitse mitte relvad, vaid eelkõige inimesed,” ütles Milling.

Riigikaitsekomisjoni liikmetest osales õppusel ka Lauri Laasi.

Siil on kogu Eestit hõlmav Eesti kaitseväe ajaloo suurim õppus, mis algas 4. mail ja lõppeb 15. mail. Õppusel osales üle 13 000 reservväelase, tegevväelase ja kaitseliitlase erinevates riikidest.

Taavi Rõivas ja Marko Mihkelson suurõppusel SIIL

Taavi Rõivas ja Marko Mihkelson suurõppusel Siil.

Fotod suurõppuselt Siil. 

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356; 51 53 903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside