Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni hinnangul on Eesti Kanada suhetes arenguruumi, kusjuures senisest enam peaksid mõlemad riigid kasutama võimalusi kahepoolsete majandussuhete edendamisel. Mihkelsoni meelest peaks Eesti tõsiselt kaaluma Kanada saatkonna muutmist täiemahuliseks välisesinduseks.

“Loodetavasti juba järgmisel aastal jõutakse Euroopa Liidu ja Kanada kaubandusleppe läbirääkimistel lõpuni, mis looks vastastikusteks investeeringuteks paremaid võimalusi. Nii see asjaolu kui ka tervikuna meie ja Kanada tugev liitlassuhe eeldavad tänasest aktiivsemat suhtlemist,” ütles Mihkelson.
 
Väliskomisjoni esimees kohtus eile Ottawas koos oma Läti ja Leedu kolleegidega Kanada Senati spiikri Noël Kinsella, Esindajatekoja spiikri Andrew Scheeri, välisminister John Bairdi, alamkoja valitsuse liidri Peter Van Loani ja teistega.
 
Kohtumistel räägiti Kanada ja Balti riikide suhetest nii majanduse kui julgeoleku valdkonnas. Muuhulgas rõhutas Senati spiiker Kinsella, et aeg on tulnud kahepoolsete suhete tõstmiseks uuele tasandile.
 
Täna kohtub Mihkelson Kanada parlamendi alamkoja väliskomisjoni esimehe Dean Allisoni ja komisjoni liikmetega ning osaleb Carletoni Ülikoolis paneeldiskussioonis teemal “Balti tee – 20 aastat hiljem”.
 
Samuti osaleb Mihkelson täna Eesti Kanada suursaadiku Marina Kaljuranna volikirjade üleandmisel Kanada kindralkuberner David Johnstonile. Suursaadik Kaljurand resideerib Ameerika Ühendriikides.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside