Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Lõppes väliskomisjoni töövisiit Prantsusmaale.

Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon eesotsas esimehe Marko Mihkelsoniga viibis teisipäeval ja kolmapäeval Pariisis töövisiidil. Rahvusassamblees, Senatis, välisministeeriumis ning valitsusvälistes mõttekodades aset leidnud kohtumistel keskenduti peamiselt Euroopa Liidu tulevikku ning ühist välis- ja julgeolekupoliitikat puudutavatele teemadele.

Rahvusassamblees võttis delegatsiooni vastu välisasjade komisjoni esimees, Prantsusmaa ekspeaminister Edouard Balladur. Tema sõnul on äärmiselt oluline Euroopa Liidu liikmesmaade parlamendisaadikute koostöö, mis aitab kindlasti kaasa teineteise paremale mõistmisele ning ühispositsioonide kujundamisele.

Mihkelsoni hinnangul oli kohtumine Balladur´i juhitud komisjoniga väga tähtis informatsiooni ning positsioonide vahetamise seisukohalt. „Prantsusmaa on meile väga oluline partner Euroopa Liidus, mistõttu taolised kohtumised üksnes kasvatavad vastastikust koostöövõimet,“ ütles Mihkelson.

Visiidi ametlikus osas kohtuti veel Senati välis- ja kaitsekomisjoni esimehe Serge Vincon´i, Rahvusassamblee Prantsuse-Eesti sõprusgrupi esimehe Bernard Schreiner´i, välisministeeriumi Euroopa osakonna peadirektori Gilles Briatta ning Ida-Euroopa ja Balkani osakonna asepeadirektori Serge Smessow´iga.

Samuti oli väliskomisjoni delegatsioonil terve rida kohtumisi Prantsusmaa juhtivates mõttekodades. Kohtuti Prantsusmaa rahvusvaheliste suhete instituudi direktori Thierry de Montbrial´, Le Monde ajakirjaniku Daniel Vernet´, rahvusvaheliste suhete ja strateegiliste uuringute instituudi direkori Pascal Boniface´ ja Euroopa Liidu julgeoleku-uuringute instituudi direkori Nicole Gnesottoga.

Riigikogu väliskomisjoni delegatsiooni kuulusid veel Enn Eesmaa, Toomas Alatalu, Sergei Ivanov, Janno Reiljan, Ela Tomson ja Andres Herkel.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside