Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon kohtus teisipäeval Jaapani visiidi käigus mõjukate parlamendisaadikute ning suurettevõtete esindajatega. Komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul pakuvad Eesti ja Jaapani väga head suhted palju võimalusi nii poliitiliste kui majanduslike sidemete süvendamiseks. 

Mihkelson rõhutas, et Jaapani visiidi käigus koges väliskomisjoni delegatsioon igal kohtumisel kui head on meie kahepoolsed suhted. “Meie visiit langes kokku 90 aasta möödumisega Eesti esmakordsest tunnustamisest Jaapani poolt ning 20 aasta möödumisest suhete taastamisest,” mainis Mihkelson. Suhete sisukust aga näitab, et nii Eesti kui Jaapan jagavad samu põhiväärtusi ning õigusriigi põhimõtteid.
 
“Meie tihenenud poliitilised kontaktid ja uute majandustehingute sõlmimine viitavad üha uutele võimalustele tulevikus. Samas on meil veel mõningaid takistusi, nagu näiteks puuduv topeltmaksustamise vältimise leping. Tõstsime selle teema kõigil kohtumistel ja loodetavasti leiab see peagi lahenduse,” rääkis Mihkelson.
 
Väliskomisjoni delegatsioon, kuhu lisaks Mihkelsonile kuuluvad Enn Eesmaa, Raivo Järvi ja Jevgeni Ossinovski, kohtusid teisipäeval Jaapani parlamendi ülemkoja välis- ja kaitsekomisjoni esimehe Tetsuro Fukuyamaga, alamkoja maa, infrastruktuuri, transpordi ja turismi komisjoni esimehe Yutaka Bannoga, alamkoja väliskomisjoni ühe direktori Makiko Kikutaga, mõjuka opositsioonipoliitiku Taro Konoga ning Jaapani Rahvusvaheliste Suhete Instituudi direktori Yoshiji Nogamiga.
 
Samuti kohtus delegatsioon Tokios Jaapani majandus-, kaubandus- ja tööstusministeeriumi Euroopa osakonna kaubanduspoliitika büroo direktori Masaru Kankega, Sumitomo Mitsui panga, Toray grupi, Toshiba ja Hitachi esindajatega.
 
Homme alustab väliskomisjoni delegatsioon töövisiiti Korea Vabariigis.
 
Fotod kohtumistelt on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside