Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ütles delegatsiooni visiiti Korea Vabariiki kokku võttes, et tegemist oli kahepoolsetes suhetes uutele võimalustele teedrajava tööreisiga. Eesti parlamendi delegatsiooni ajaloo esimene visiit Korea Vabariiki oli sisustatud kõrgetasemeliste kohtumistega, kusjuures täna võttis delegatsiooni vastu välisminister Sung Hwan Kim

Kohtumisel välisminister Kimiga tulid eeskätt arutlusele kahepoolsete suhete hetkeseis, aga samuti regionaalse julgeoleku ning Korea Vabariigi välispoliitiliste prioriteetidega seotud teemad.
 
Välisminister Kim ütles kohtumisel Eesti parlamendi esindajatega, et väliskomisjoni visiit Korea Vabariiki on märgilise tähendusega ning kannab olulist rolli kahe riigi seni vähe kasutatud potentsiaali paremaks ellurakendamiseks tulevikus.
 
Mihkelson rõhutas omalt poolt, et kahel riigil on suurepäraseid võimalusi eeskätt majandusalase koostöö suurendamiseks, kasutades ära selle aasta suvel jõustunud Euroopa Liidu ja Korea Vabariigi vabakaubanduslepingust tulenevaid võimalusi.
 
“Väliskomisjoni töövisiidid Korea Vabariiki ja Jaapanisse andsid väga olulise panuse Aasia strateegia raporti ettevalmistamisel. Eesti peaks senisest suuremat tähelepanu pöörama Aasia juhtivate demokraatiatega kaubandussuhete edendamisele, aga samuti ka teistel tasanditel koostöö arendamisele. Miks mitte kaaluda näiteks EASi esinduse avamist Soulis,” ütles Mihkelson.
 
Riigikogu väliskomisjoni delegatsiooni kuulusid lisaks Mihkelsonile veel aseesimees Enn Eesmaa, Raivo Järvi ja Jevgeni Ossinovski.
 
Pildid kohtumiselt leiate internetist siit:
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside