Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu liikmesriikide parlamentide EL asjade komisjonide eilsel ja tänasel kohtumisel Prahas olid peatähelepanu all ühenduse tegevus majanduskriisi leevendamisel, inimõiguste kaitsel ning idapartnerluse ellurakendamisel.

Mõned päevad tagasi ametlikult eluõiguse saanud idapartnerlusest rääkides kinnitas Riigikogu EL asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson, et Eestile on äärmiselt oluline Euroopa Liidu pühendunud tegevus kõigi oma naabrite suunal, sealhulgas ka demokraatia ja õigusriikluse edendamisel idanaabruses.

“Meil seisab ees tõsine töö meelte ja südamete võitmiseks enda poole. Parimaks viisiks on siin liikuda deklaratiivselt toetuse avaldamiselt konkreetsete tegude ja kavade juurde, suurendades kindlasti ka vahendeid vajalike projektide elluviimiseks,” ütles Mihkelson.

Temaga nõustus ka Tšehhi välisminister Jan Kohout, kelle meelest on hetkel idapartnerlusele eraldatud 600 miljonit eurot liiga väike summa.

Mihkelson rõhutas, et idapartnerluse õnnestumine on korraga nii sihtriikide (Ukraina, Valgevene, Moldova, Gruusia, Armeenia, Aserbaidžaan) kui ka Euroopa stabiilsema tuleviku huvides. Sellest võidavad kindlasti ka Venemaa ja Türgi, sest tugevad õigusriigid ei saa olla mingil viisil oma naabritele ohuks.

Lisaks Marko Mihkelsonile kuuluvad Riigikogu EL asjade komisjoni delegatsiooni komisjoni aseesimees Ester Tuiksoo ning liikmed Raivo Järvi ja Rein Ratas.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside