Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni tänasel kohtumisel Eestis töövisiidil viibiva Bulgaaria välisministri Nickolay Mladenoviga olid tähelepanu keskmes kahepoolsed suhted ja koostöö Euroopa Liidu raames. See on olulise tähtsusega juba seetõttu, et nii Eesti kui ka Bulgaaria on 2018. aastal Euroopa Liidu eesistujamaad. Mihkelson rõhutas külalisele: „Bulgaaria on Eestile Euroopa Liidus oluline partner. Koostöö 2018. aasta eesistumise perioodiks nõuab meilt omavahelist tihedat sisulist koordineerimist.“ 

Kohtumisel  käsitleti Euroopa Liidu praegust majandus- ja finantsolukorda. Kinnitati, et probleemide lahendamise eelduseks on sõlmitud kokkulepetest kinnipidamine. Kõneldes Euroopa Liidu naabruspoliitikast, märgiti positiivse joonena demokraatlikke valimisi Gruusias ja avaldati heameelt Moldovas toimuvate arengute üle. Ukrainalt oodatakse jõulisemat reformide läbiviimist, demokraatlike protsesside austamist, inimõiguste tagamist ja käitumist õigusriigina. 

Süüria olukorra käsitlemisel rõhutati vajadust rahvusvahelise üldsuse otsustavaks tegutsemiseks, et lõpetada verevalamine ja kindlustada riigi probleemide rahumeelne lahendamine vältimaks pingete ülekandumine ja laienemine tervesse regiooni. 

Kohtumisel olid kõne all ka energiaküsimused, mille lahendamisel tuleb leida kooskõla arvestades kõikide EL liikmesmaade huvisid. 

Kohtumise lõpus esitas Mladenov Mihkelsonile küllakutse Bulgaariasse, et tihendada riikide omavahelist koostööd ühiste eesmärkide saavutamise nimel. 

Pilt kohtumiselt:

https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/Komisjonid/XII+Riigikogu/Valiskomisjon/Nickolay_Mladenov/

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside