Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Kantselei andis esmakordselt välja August Rei parlamendiuuringu stipendiumi. Stipendiumi asutamise eesmärk on edendada parlamendialast teadustööd. See antakse parlamendi-, parlamentarismi- või Eesti parlamentaarsete kogude alase magistri- või doktoritöö kirjutajale. Stipendiumikomisjon hääletas üksmeelselt Mihkel Solvakule stipendiumi määramise poolt. 

Mihkel Solvak õpib alates 2006. aasta kevadest doktorantuuris Tartu Ülikooli Riigiteaduste Instituudi juures. Doktoritöö teema on Valida ja olla valitud: üksiksaadikute eelnõud, nende esitamine ja selle motiivid Eesti, Leedu ja Soome näitel. Oma töös kavatseb Solvak käsitleda üksiksaadiku käitumist mõjutavaid faktoreid seadusandlikus protsessis osalemisel. Stipendiumikomisjon hindas eraldi töö kavandit ja taotleja pädevust ning leidis, et Solvak on väärikas August Rei parlamendiuuringu stipendiumi kandidaat.

August Rei (1886-1963) oli Asutava Kogu liige ja esimees selle kokkutulemisest 23. aprillil 1919 kuni tegevuse lõpetamiseni. Aastatel 1920–1937 oli Rei I-V Riigikogu liige ning ajavahemikus 9. juuni 1925–22. juuni 1926 II Riigikogu esimees.

Riigikogu pressitalitus
 
 
 
Tagasiside