Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Menetlusse võeti kolm eelnõu.

Riigikogu juhatus otsustas võtta menetlusse järgmised eelnõud ja määras neile juhtivkomisjonid:

1.Isamaaliidu fraktsiooni poolt 19. jaanuaril algatatud tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (561 SE). Eelnõu eesmärk on sätestada lastega peredele selline maksusoodustus, et maksuvabast tulust tulenev soodustus laieneb 2006. aastast seniselt kolmelt ja enamalt ka kahte last kasvatavatele peredele. Juhtivkomisjoniks määrati rahanduskomisjon.

2.Riigikogu liikmete Toomas Vareki, Mihhail Stalnuhhini, Toivo Tootseni, Vilja Savisaare, Helle Kalda, Eldar Efendijevi, Nelli Privalova, Olev Laanjärve, Arnold Kimberi, Enn Eesmaa, Värner Lootsmanni, Toomas Alatalu, Heimar Lengi, Kaarel Pürgi, Jüri Šehovtsovi, Vladimir Velmani, Ain Seppiku, Marika Tuusi, Küllo Arjaka, Evelyn Sepa ja Mailis Repsi poolt 20. jaanuaril algatatud Eesti Vabariigi põhiseaduse muutmise seaduse eelnõu rahvaalgatuse seadustamiseks (562 SE). Põhiseaduse muutmise eesmärk on Eesti Vabariigi kodanikele anda täiendav kõrgeima riigivõimu teostamise võimalus. Selleks on rahvaalgatuse õiguse andmine vähemalt 25 000 Eesti kodanikule. Juhtivkomisjoniks määrati põhiseaduskomisjon.

3.Riigikogu liikme Evelyn Sepa poolt 20. jaanuaril algatatud avaliku teenistuse seaduse ning riigiteenistujate ametinimetuste ja palgaastmestiku seaduse muutmise seaduse eelnõu (563 SE). Eelnõuga soovitakse kõrvaldada takistused soolise võrdõiguslikkuse voliniku ametisse nimetamiseks, milleks soovitakse muuta nii avaliku teenistuse kui ka riigiteenistujate ametinimetuste ja palgaastmestiku seadust. Voliniku valiku ja palgaga seotud küsimused on reguleeritud soolise võrdõiguslikkuse seadusega. Kuid tema ametipalga määramiseks ja vastava palga arvutamiseks on vajalik antud eelnõus toodud muudatused seadustesse sisse viia. Juhtivkomisjoniks määrati põhiseaduskomisjon.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside