Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse valitsuse 30. septembril algatatud alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muutmise seaduse eelnõu (585 SE), mille eesmärk on alkoholi ja tubakatoodete aktsiisimäärade tõstmine. Valitsus teeb ettepaneku tõsta alates järgmise aasta 1. jaanuarist alkoholiaktsiisi 10 % ning alates 2011 aasta 1. jaanuarist tubakaaktsiisi 20 %. Juhtivkomisjoniks määrati rahanduskomisjon. 

Valitsuse 30. septembril algatatud tulumaksuseaduse ja sellega seonduva seaduse muutmise seaduse eelnõuga (586 SE) jäetakse ära kehtivas seaduses ette nähtud tulumaksu määra vähendamine ja maksuvaba tulu tõus. Seega fikseeritakse tulumaksu määr 2009. aastal kehtivale 21%-le ning maksuvaba tulu 27 000 kroonile. Juhtivkomisjoniks määrati rahanduskomisjon.
 
Valitsuse 30. septembril algatatud 2010. aasta riigieelarve seaduse eelnõu (587 SE). Tuleva aasta riigieelarve kulude tase on võrreldav käesoleva aasta kuludega, mis on mahus 89,6 miljardit krooni. Riigieelarve tulude maht on 84 miljardit krooni. Eesti majanduse konkurentsivõime tagamiseks pikemas perspektiivis suurendatakse kulusid haridusele, kasvavad investeeringud teadus- ja arendustegevusse ning innovatsiooni. Majanduse elavdamiseks on eelarves kasvatatud investeeringute mahtu 14 protsenti. Eelarve ei vähenda pensione ega muuda ka vanemahüvitise süsteemi. Juhtivkomisjoniks määrati rahanduskomisjon.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside