Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse Eesti Reformierakonna fraktsiooni ning Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni 21. novembril algatatud politsei ja piirivalve seaduse muutmise seaduse eelnõu (326 SE). Riikliku pensionikindlustuse seaduse, soodustingimustel vanaduspensionide seaduse ja väljateenitud aastate pensionide seaduse alusel arvutatud pensionid indekseeritakse iga aasta 1. aprillil pensioniindeksiga. Samuti indekseeritakse 2010. aastast alates politseiametniku pensioneid, mis on määratud politseiteenistuse seaduse alusel ja piirivalveametniku pensioneid, mis on määratud piirivalveteenistuse seaduse alusel. Politsei ja piirivalve seaduse alusel määratud politseiametniku ja tema perekonnaliikmete riiklikke pensioneid arvutatakse ümber pensioni arvutamise aluseks olnud palgamäära või teenistusastmetasu muutumisel. Käesoleva eelnõu kohaselt hakatakse nimetatud pensioneid indekseerima pensioniindeksiga nagu teisi pensione. Juhtivkomisjoniks määrati õiguskomisjon. 

Rahanduskomisjoni 21. novembril esitatud Riigikogu otsuse „Hasartmängumaksust toetuste määramise nõukogu liikme nimetamine“ eelnõu (327 OE) näeb ette arvata nõukogu koosseisust välja sotsiaalministeeriumi esindajana nõukogu liikmeks nimetatud Riho Rahuoja ja nimetada tema asemele uueks nõukogu liikmeks sotsiaalministeeriumi kantsler Marelle Erlenheim. Juhtivkomisjoniks määrati rahanduskomisjon. 

Riigikogu liikmete Rein Randveri, Karel Rüütli, Lembit Kaljuvee, Aivar Riisalu ja Helmen Küti 21. novembril algatatud jahiseaduse muutmise seaduse eelnõuga (328 SE) soovitakse hoida ära jahipidamise seiskumine 1. märtsil 2013 64 rendijahipiirkonnas, mis on seni jahipiirkondadeks moodustamata. Juhtivkomisjoniks määrati keskkonnakomisjon. 

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni 22. novembril algatatud Riigikogu kodu- ja töökorra seaduse muutmise seaduse eelnõuga (329 SE) soovitakse täiendada Riigikogu kodu- ja töökorra seadust sättega, mis võimaldaks Riigikogu juhatusel nimetada kodanikeühenduste seast komisjonide alalised koostööpartnerid. Kehtiva seaduse alusel on neil õigus osaleda komisjoni töös komisjoni esimehe kutsel. Juhtivkomisjoniks määrati põhiseaduskomisjon. 

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni 22. novembril algatatud Riigikogu valimise seaduse ja erakonnaseaduse muutmise seaduse eelnõu (330 SE) eesmärgiks on lihtsustada uute poliitiliste jõudude erakonnana registreerimist, osavõttu valimistel ning jõudmist parlamenti ning muuta erakondade riigieelarveline rahastamine proportsionaalsemaks. Juhtivkomisjoniks määrati põhiseaduskomisjon. 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside