Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse valitsuse 11. oktoobril algatatud taimekaitseseaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (105 SE), mille eesmärk on lahendada taimekaitseseaduse rakendamisel ilmnenud probleemid, ühtlustada seaduse teksti ja harmoneerida see Euroopa Liidu vastava määrusega. Juhtivkomisjoniks määrati maaelukomisjon. 

Valitsuse 11. oktoobril algatatud maksukorralduse seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (106 SE) peamiseks eesmärgiks on Euroopa Liidu nõukogu vastavate direktiivide rakendamiseks vajalike õigusnormide ülevõtmine Eesti õigusesse. Eelnimetatud direktiivid täpsustavad rahvusvahelise ametiabi andmise korda ning seetõttu on vajalik vastavad täpsustused ka seadusesse sisse viia. Juhtivkomisjoniks määrati rahanduskomisjon.
      
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni 11. oktoobril algatatud päästeteenistuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (107 SE) eesmärk on täiendada vanaduspensioni ootel oleva päästeteenistuja toetuse regulatsiooni nii, et oleks tagatud kõrgendatud ohuteguritega või terviseriskidega tingimustes töötavatele päästeteenistujatele varasem vanaduspensioni ootele minek. Juhtivkomisjoniks määrati õiguskomisjon.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside