Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse 27 Riigikogu liikme esitatud Riigikogu avalduse "75 aastat juuniküüditamisest" eelnõu (255 AE).

Avalduse eelnõu üleandmisel ütles Mart Nutt: „14. juunil möödub 75 aastat ühest traagilisemast päevast Eesti rahva ajaloos. Nimelt, sel päeval tabas tuhandeid inimesi Eestist nõukogude okupatsioonivõimu vägivalla aktsioon. Sellel traagilisel päeval küüditati Eestist ida poole rohkem kui 10 000 Eesti kodanikku. Ka nüüd, 75 aastat hiljem on meil kohustus meeles pidada neid inimesi, neid ohvreid ja nende inimeste traagilist saatust, kes tol päeval ja sellest alanud protsessis kaotasid oma elu, oma vabaduse, kellest väga paljud enam kunagi Eestisse tagasi ei pöördunud. Selle mälestuse kandmise nimel on kõik kuus Riigikogu fraktsiooni allkirjastanud avalduse 75 aastat juuniküüditamisest.“

Avalduses kutsub Riigikogu kutsub üles mälestama neid inimesi, kelle elu Nõukogude võimu küüditamise tõttu, 75 aastat tagasi, 14. juunil 1941, jäi poolikuks, või elamata.

Riigikogu peab oluliseks juuniküüditamise sündmuste mälestamise traditsiooni edasi kandmist ka tulevastele põlvedele.

Juhtivkomisjoniks määrati põhiseaduskomisjon.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
T: 6316351, 5190 2837
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

 

Tagasiside