Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eile öösel Ida-Birma Shani osariigis toimunud 6,8 pallilises maavärina tagajärjel on hukkunud vähemalt 40 inimest. Arvestades laiaulatuslikke purustusi, sealhulgas sildade, sõiduteede ja paljude hoonete kokkuvarisemist, on oodata hukkunute arvu olulist tõusu.

Riigikogu Birma toetusgrupi esimehe Silver Meikari sõnul peab riiki valitsev sõjaväeline hunta koheselt lubama maavärina piirkonda rahvusvahelised päästemeeskonnad ja abiorganisatsioonid. „Kindlasti on paljud inimesed lõksu jäänud varisenud hoonete alla ning nende elude päästmine sõltub abi professionaalsusest ja kiirusest,“ ütles Meikar. „Birma enda võimekus katastroofis kannatanute aitamiseks on piiratud“.
 
Meikar toob näiteks 2008. aasta 2. mail Birmat tabanud Nargise tsükloni, milles kaotas elu hinnanguliselt 138 000 elanikku. „Tuhandete inimeste elu jäi siis päästmata just seetõttu, et sõjaväeline hunta ei lubanud koheselt riiki rahvusvahelist abi ning ka hilisemad päästetööd olid võimude poolt rangelt piiratud,“ ütles Meikar. „Birma võimud ei tohi oma elanike vastu seekord nii hoolimatud olla ning peavad koheselt rahvusvahelise abi piirkonda lubama.“
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
Lisainfo:
Silver Meikar
5278089
 
Tagasiside