Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni delegatsioon kohtus neljapäeval USA kongressi esindajatekoja relvajõudude komitee kolleegidega – komisjoni esimehe Howard McKeon’i ning komisjoni liikmete Adam Smith’i ja Mike Turner’iga.

Neljapäeval Washingtonis USA kongressis toimunud kohtumistel olid aruteluteemadeks Eesti ja USA julgeolekualane koostöö, Eesti viimaste aastate arengud riigikaitses ning Afganistani missioon. Missiooniteema käsitlemisel tõdeti, et aastatepikkusele Eesti ja USA relvavendlusele Afganistani peab leidma jätkusuutliku koostöövormi ka peale 2014 aastat, kus senises formaadis NATO missioon Afganistanis on lõppemas.

„Eestil on olnud au teenida koos USA kolleegidega maailma kuumemateis kriisikolletes –  see annab meile aluse olla veendunud usaldusliku ja hea koostöö jätkumises,“  ütles kohtumisel Eesti delegatsiooni juhtinud riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma.

Riigikaitsekomisjonil toimusid lisaks ka kohtumised Marylandi Rahvuskaardi esindajatega, kellega Eestit seob pikaajaline koostöö. „Sel aastal täitub kakskümmend aastat Marylandi osariigi ja Eesti koostööprogrammide algusest. See on olnud aeg, mis on andnud sadadele eestlastele võimaluse läbi erinevate koolitusreiside saada kindel jalgealune koduse julgeolekupoliitika mõistmises ja arendamises,“ tänas Raidma oma Ameerika kolleege.

Riigikogu riigikaitsekomisjoni USA töövisiidi raames toimus kolmapäeva õhtul Washingtoni Eesti saatkonnas ka väga avatud ning elav kohtumine väliseestlaste kogukonnaga.

Riigikaitsekomisjoni delegatsiooni kuuluvad peale Mati Raidma veel riigikaitsekomisjoni liikmed Marianne Mikko, Tõnu Juul, Ülo Tulik ning Tarmo Leinatamm. Delegatsioon jõuab Eestisse pühapäeval.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside