Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma ütles reedel Riigikogus toimuva julgeolekuteemalise konverentsi avasõnas, et riigikaitse ja julgeoleku teemad ei ole ainult riigi ja sõjandusekspertide monopol.

Raidma sõnul on oluline, et neil teemadel kaasarääkijaid ei piiraks teadmiste puudumine sõjatehnikast ja lahingutaktikast. „Selles arutelus peab olema palju laiem mõõde, kui soovime olla tänases julgeolekukeskkonnas edukas ja turvalist elukeskkonda pakkuv ühiskond,“ ütles Raima.

Raidma märkis, et kui neil teemadel oli veel viis aastat tagasi avalik arutelu pigem üksikute sõjandusekspertide debatt võimalikust sõjatehnika soetusest või sõjalise kaitse spetsiifilistest valikutest, siis täna kõnetab riigikaitse teema laiemat ühiskonnagruppi. „Tegelikult meid kõiki,“ lisas riigikaitsekomisjoni esimees.

Raidma ütles, et tal on hea meel selle üle, et üha enam inimesi otsib reaalset võimalust riigikaitses ühel või teisel moel kaasa lüüa.

Reedel toimub Riigikogu konverentsisaalis konverents „Eesti julgeolek 2014: minu panus“, mille korraldajateks on Eesti NATO ühing, rahvusvaheline kaitseuuringute keskus, korp! Amicitia ja korp! Vironia koostöös Riigikogu riigikaitsekomisjoni, haridus- ja teadusministeeriumi ning kaitseministeeriumiga.

Konverentsist toimub otseülekanne: https://www.riigikogu.ee/index.php?id=173840

Tagasiside