Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma ütles NATO Parlamentaarse Assamblee Gruusia presidendivalimiste vaatlemise delegatsiooni juhina, et pühapäeval toimunud presidendivalimised olid euroopalikud.

“Me nägime eile edukat, võitluslikku ja õiguspärast presidendivalimise protsessi ja mul on heameel öelda, et me nägime euroopalikke valimisi,” ütles Raidma. Tema sõnul oli valimiste läbiviimine hästi juhitud. Valimiste hästi kulgemises oli kindlasti suur roll tuhandete valimiskomisjoni inimeste tõhusal tööl.

“Minu hinnangul tõestasid need valimised, et Gruusia jätkab kindlalt valitud euro-atlantilise integratsiooni suunal, see platvorm ühendab kõiki Gruusia peamisi parteisid,” lisas Raidma.

Gruusia presidendivalimised võitis pühapäeval Giorgi Margvelašvili.

Eestist vaatlesid Gruusia presidendi valimisi veel Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juht Väino Linde, Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juht ja Riigikogu Eesti-Georgia parlamendirühma juht Andres Herkel ning OSCE Parlamentaarse Assamblee liige ja Eesti-Georgia parlamendirühma liige Juku-Kalle Raid.

Riigikogu pressiteenistus

 

Tagasiside