Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni aseesimees ja ENPA poliitikakomitee raportöör energiajulgeoleku alal Marko Mihkelson kohtus täna Viinis OPEC-i peakorteris organisatsooni peasekretäri Mohammed S. Barkindoga.
 
Kohtumisel väljendati arvamust, et energiaturgude julgeoleku ja stabiilsuse tagamiseks on äärmiselt oluline avaram integreeritus riikide vahel. Mohammed Barkindo avaldas rahulolu, et Euroopa Liit tegeleb intensiivselt energiajulgeolekut puudutavate küsimustega.
 
Kohtumine leidis aset seoses Marko Mihkelsoni poolt Euroopa Nõukogu Parlamentaarsele Assambleele koostatava raporti „Oht energiatarnete kasutamiseks poliitilise survevahendina” ettevalmistamisega. Mihkelson kohtus Viinis ka OPEC-i analüütikutega, kellega toimunud arutelu käigus oli lisaks energiajulgeoleku teemale kõne all geopoliitikast tulenevad mõjud maailma naftaturgudele.
 
Eelmisel nädalal viibis ENPA poliitikakomitee poolt raportööriks valitud Marko Mihkelson uurimismissioonil Poolas ja Georgias. Enne käesoleva aasta lõpus valmiva raporti esitamist on Mihkelsonil kavas külastada veel Ukrainat ja Venemaad.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Lisainfo: Marko Mihkelson, 51 41442
 
 
 
 
 
 
Tagasiside