Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni ja Euroopa Parlamendi asepresidendi Mechtild Rothe’i tänasel kohtumisel vahetati informatsiooni mõlemaid pooli huvitavatel teemadel. Mihkelson avaldas Euroopa parlamendile tänu Eestit toetava resolutsiooni eest, mis tema sõnul näitas liikmesriikide ja ka institutsioonidevahelist solidaarsust.

Mihkelson andis ülevaate sellest, kuidas töötab Euroopa Liidu asjade komisjon ja toimub valitsuse seisukohtade kooskõlastamine komisjoniga.

Lisaks kõneldi Euroopa põhiseaduse lepingu edasisest tulevikust. Mihkelson avaldas veendumust, et Euroopa Liitu toetavas Eestis ei ole põhjust karta vastuseisu lepinguga seotud muudatustele ja Eesti on sellesse protsessi positiivselt meelestatud.

Mechtild Rothe tundis huvi Eesti energiapoliitika ja Eesti seisukohtade vastu Läänemerre rajatava Nord Stream’i gaasijuhtme suhtes. Mihkelsoni sõnul teevad Eestile muret eelkõige torujuhtmega seotud julgeoleku ja keskkonna aspektid.

Mihkelson andis ka ülevaate Eesti energiajulgeoleku põhilistest seisukohtadest, osutades muuhulgas Eesti sõltuvusele Venemaa gaasist ja olukorrale, kus Eesti energiasüsteem on endiselt Venemaaga seotud ning puudub link Lääne- ja Kesk-Euroopa energiasüsteemiga. Mihkelson rõhutas samuti vajadust muuta energiatootmine Eestis efektiivsemaks ja mitmekesistada energiatootmise allikaid.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside