Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Jaapanis kõrgetasemelisel NATO Parlamentaarse Assamblee väljasõiduistungil osalev Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ütles, et Jaapan on tugevdamas oma partnerlussuhteid NATO riikidega.

“Viimastel aastatel seoses Hiina jõulise esiletõusu ning Põhja-Korea tuumaambitsioonidega on julgeolekuküsimused Ida-Aasias muutunud üha aktuaalsemaks. Seetõttu on ka Jaapani uus valitsus otsustanud senisest märgatavalt enam panustada kaitsevõimekusse ning partnerlussuhete tugevdamisse NATO riikidega,“ ütles Mihkelson.

NATO Parlamentaarse Assamblee kaitse-ja julgeolekukomitee kõrgetasemeline väljasõiduistung algab esmaspäeval Tokyos ja vältab neli päeva. Väljasõiduistungil  arutakse Jaapani kaitsepoliitika põhisuundi, suhteid NATO-ga ning erinevaid julgeolekualase koostöö võimalusi. Samuti käsitletakse põhjalikult Jaapani rolli rahvusvahelistes operatsioonides, üldist olukorda regioonis, tutvustatakse käimasolevaid ühisoperatsioone ning külastatakse Yokota õhubaasi.

Lisaks kohtub Marko Mihkelson esmaspäeval Jaapani aseministri Yasutoshi Nishimuraga, kes külastas Eestit selle aasta septembris. Mihkelson viibib Jaapanis välislähetusel 26. oktoobrist 1. novembrini.

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside