Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimehe Maret Maripuu ja väliskomisjoni esimehe Enn Eesmaa tänastel kohtumistel Montenegro välisministri Miodrag Vlahović’iga oli kõne all pühapäeval toimuv Montenegro iseseisvusreferendum ja tulevikuperspektiivid, samuti olukord Kosovos ja Lääne-Balkani regioonis ning Serbia ja Montenegro euro-atlandi integratsioon. Maripuuga toimunud kohtumisel osales ka Euroopa Liidu asjade komisjoni liige Mart Nutt.
 
Nii Maripuu, Nutt kui ka Eesmaa väljendasid oma toetust Montenegro iseseisvuspüüdlustele ning tunnustust, et kogu protsess kulgeb rahumeelsel ja demokraatlikul viisil. Samuti kinnitasid Riigikogu esindajad oma valmisolekut aidata kaasa Montenegro integreerumisel euro-atlandi struktuuridesse.
 
Väliskomisjoni esimehe küsimuse peale, kas on märgata Euroopa kohalolekut Montenegros, vastas välisminister, et rahvusvaheliste organisatsioonide esindajad on referendumile oodata palju ja see tagab protsessi läbipaistvuse.
 
Montenegro välisminister  andis pühapäeval toimuvast referendumist ja selle korraldusest põhjaliku ülevaate ning väljendas oma veendumust, et kui referendumil saavad ülekaalu iseseisvuse pooldajad, saab Montenegrost iseseisev riik. Vlahović avaldas lootust, et Euroopa Liit, sealhulgas Eesti, on esimesed, kes pärast referendumit Montenegro iseseisvust tunnustavad.
 
Varem on Riigikogu väliskomisjoni esindajad kohtunud Montenegro välisministri Miodrag Vlahović’iga komisjoni visiidil Serbiasse ja Montenegrosse eelmise aasta novembris.
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside