Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjon korraldas täna komisjoni esimehe Urmas Klaasi eestvedamisel innovatsiooniteemalise arutelu, millest võtsid osa riigikantselei strateegiadirektor Keit Kasemets ning Teadus- ja Arendusnõukogu (TAN) liige Linnar Viik.

Keit Kasemets, kes on ühtlasi ka TAN sekretariaadi juht, andis majanduskomisjonile ülevaate innovatsioonipoliitikast laiemalt. Kasemets nentis, et innovatsioonivõimekuse edetabeli järgi on Eesti olnud üldjoontes päris edukas ja mitmes aspektis ollakse liidritega ühel pulgal. Ülevaates kajastus ettevõtete investeeringute maht valdkonniti, OECD soovitused ning meetmed innovatsioonivõimekuse parandamiseks.
 
Linnar Viik esitas komisjonile nägemuse Eesti innovatsioonipoliitika nõrkadest külgedest ning muutmist vajavatest suundadest. Ta vihjas Eesti liigsele teaduskesksusele ja tagasihoidlikkusele kasutada teiste riikide kogemusi. Viik juhtis tähelepanu ka innovatsiooni olulisusele avalikus sektoris. Urmas Klaas osutas Viigi ettekandes sisaldunud olulisele aspektile, mille kohaselt riigihangete süsteem Eestis ei toimi innovatsiooni piisavalt mõjutavalt. „See on poliitikuile oluline mõttekoht,” rõhutas Klaas. Komisjoni liikmed nõustusid, et riigihanked peaksid enam arvestama lahendusi, mis oleksid uuenduslikud või milles sisalduks innovaatilisi elemente.
 
Majanduskomisjon jätkab innovatsiooniteema arutamisega neljapäeval kell 12 algaval istungil. Sellest on kutsutud osa võtma majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, haridus- ja teadusministeeriumi ning EASi esindajad. Innovatsiooni kui olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu on Riigikogu täiskogu päevakorda kavandatud 21. mail.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside