Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Neljapäeval, 23. aprillil kell 14-15.30 toimub Riigikogu juubeliürituste raames majanduskomisjoni avalik istung, kus peateemana on kõne all Eesti innovatsioonipoliitika. Arutelu toimub ruumis L-332 ja on avatud kõigile soovijatele.

Innovatsiooniteadlikkuse ja-toetuste teema kuulamiste raames toimub kohtumine innovatsiooniaasta korralduse komiteega, kellega arutletakse teemal „ Innovatsioon kui majandusarengu vedur”.

Majanduskomisjoni esimehe Urmas Klaasi juhitavas arutelus käsitletakse innovatsiooniaasta eesmärke ja 2009. aasta I kvartali tulemusi, kuulatakse ülevaadet sellekohastest uuringuist Eesti organisatsioonides, sh innovatsiooni soodustavaist ja takistavatest teguritest. Samuti tuuakse näiteid uute ideede elluviimisest ja antakse ülevaade innovatsioonitoetuse meetmete paketist.

Külalistena osalevad arutelul Innovatsiooniaasta 2009 juht Urmas Kõiv ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse innovatsioonidivisioni direktor Ilmar Pralla.

Majanduskomisjon on innovatsiooniarutelude raames juba kohtunud Ülikooli Rektorite Nõukogu, riigikantselei, Eesti Teadus- ja Arendusnõukogu, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, haridus- ja teadusministeeriumi esindajatega ning Pärnumaa omavalitustegelastega. Kohtumiste pakett kulmineerub 21. mail aruteluga Riigikogu täiskogus olulise tähtsusega riikliku küsimusena.

Järgnevate punktidena on avaliku istungi päevakorras veel järgmised küsimused:

• Vabariigi Valitsuse algatatud ettevõtluse toetamise ja laenude riikliku tagamise seaduse muutmise seaduse eelnõu (455 SE) arutelu 2. lugemisele saatmiseks.

• Vabariigi Valitsuse algatatud Vabariigi Valitsuse seaduse ja teiste seaduste muutmise seadus Autoregistrikeskuse ja Maanteeameti ühendamisest tulenevalt eelnõu (439 SE) arutelu 2. lugemisele saatmiseks.

• Riigivara tasuta võõrandamine Tartu Maavalitsuselt Elva linnale.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside