Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjon kohtus täna Eesti Logistikaklastri esindajatega, kes andsid ülevaate klastri tegevuse tulemustest, Eestist pakutavatest logistikateenustest ja osutatud mahtudest viimastel aastatel.

„Logistikaklastri tegevus on heaks eeskujuks, kuidas ühe sektori ettevõtjad saavad ühiste selgete positiivsete sõnumitega Eestit kui soodsat majanduskeskkonda turundada. Positiivne kuvand ja suurenenud huvi ühe sektori vastu elavdab aga kogu Eesti majandust,“ ütles majanduskomisjoni esimees Kaja Kallas.

Nagu osutas Logistika ja Transiidi Assotsiatsiooni (LTA) konsultant  Andrus Kuusmann, on logistikateenused oma 40%lise osakaaluga Eesti suurim teenuste ekspordiartikkel ja potentsiaalselt on Eesti väravaks umbes 300 miljoni tarbijaga turule Euroopas, Venemaal ja Aasias. Klaster on välja töötanud oma turundussõnumid, et saavutada sektorisisene ühine arusaam Eesti logistilisest asukohast ja sektori eelistest.

Kahaneva naftasaaduste transiidimahu kompenseerimiseks on Kuusmanni sõnul  pööratud rohkem tähelepanu alternatiivsetele kaubagruppidele, mille mahtude kasvud on olnud  arvestatavad. Kuusmanni kinnitusel kasvas 2012. aasta esimesel poolaastal Tallinna Sadama kaubavedudest enim konteinerite maht (27,7%,) kuid olulisematest kaupadest suurenes ka puistlasti (6,9%) ja ro-ro kaupade osakaal (6,5%). Eesti Raudtee taristul kasvas konteinervedude maht 2012. aasta esimesel poolaastal ligi 70% ja väetiste maht 54% võrreldes eelmise aastaga.

Majanduskomisjoni istungil osalesid Logistikaklastri arendusjuht  Illimar Paul, LTA konsultant Andrus Kuusmann, LTA juhatuse esimees Andres Valgerist, Alexela Logistics juhatuse esimees Aarto Eipre, Eesti Sadamate Liidu esimees Viktor Palmet ja CF&S Estonia nõukogu esimees Tõnis Pohla.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside