Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Neljapäeval ja reedel (10. -11. detsember) on Riigikogu majanduskomisjon visiidil Tartus ja Põlvamaal. Tartus külastatakse Tartu Teaduspargi teadusmahukaid ettevõtteid Clifton AS, Ldiamon AS ja Solis BioDyne.

Riigikogu majanduskomisjoni esimehe Urmas Klaasi sõnul on komisjon pööranud palju tähelepanu innovatsiooni ning teadus- ja arendustegevuse teemadele. Tartu Teaduspargis soovib majanduskomisjon käsitleda innovatsiooni jõudmist ettevõtetesse konkreetsete näidete varal.
 
Reedel tutvub majanduskomisjon Põlvamaal Koidula piiri- ja tollipunkti töö ning piiriületustemaatikaga Schengeni viisaruumi tingimustes. Koidula külastuse põhirõhk on rajatava piirijaama ehitusel.
 
„Majanduskomisjon on korduvalt käsitlenud transiidi ja logistika teemat, nüüd soovime kohapeal näha, kuidas Eesti riigi üks suurim  investeering selles valdkonnas edeneb,“ ütles Urmas Klaas.  
Majanduskomisjon osaleb ka Koidula alajaamas piirijaama elektrivarustuse avamisel ja Värska rahvamajas infopäeval „Mis saab pärast piirijaama valmimist?“
 
Seejärel külastab majanduskomisjon Eesti üht suurimat mineraalveetootjat Värska Vesi.
Majanduskomisjoni visiidil osalevad komisjoni esimees Urmas Klaas, aseesimees Kalev Kallo, komisjoni liikmed Toomas Tõniste,Aivar Riisalu, Sven Sester, Margus Lepik ja Ester Tuiksoo.
 
11. detsembri visiidil saadavad majanduskomisjoni Riigi Kinnisvara AS esindajatena  juhatuse esimees Jaak Saarniit ja Koidula projekti direktor Urmas Leinfeld.
Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside