Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjon käsitles oma tänasel koosolekul valitsuse meetmeid majanduse elavdamiseks, pidades neid vajalikeks ning tunnustades valitsuse ettevõetud samme.

„Euroopa Komisjoni kõrged esindajad on mulle kinnitanud positiivset tõsiasja, et Eesti suunab majanduse elavdamiseks vahendeid 4 % ulatuses SKP-st. Tähelepanuväärne on, et Euroopa Komisjoni soovitus on 1 %,“ ütles majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas.

Majanduskomisjon pidas vajalikuks ja toetas valitsuse kava parandada finantseerimisvõimalusi eksportivatele ettevõtetele, mille kogumaht koos garantiidega on 6,1 miljardit krooni.

Majanduskomisjon võttis täna töösse ka valitsuse

poolt 23. märtsil Riigikogule esitatud ettevõtlus toetamise ja laenude riikliku tagamise seaduse muutmise seaduse eelnõu (455 SE). Sellega kaotatakse senine suuruse piirang ettevõtteile, mille kohaselt suurettevõtted laenude tagamisel ei kvalifitseerunud. Samuti tõstetakse laenutagatiste piirmäära.

Urmas Klaasi sõnul on põhjendatud valitsuse tegevus kiirendada investeeringute tegemist infrastruktuuri. Nii otsustas keskkonnaminister juba 2008. aasta novembris suurendada veemajanduse investeeringute kogumahtu 2,5 miljardilt kroonilt 4,9 miljardi kroonini.

Kindlasti mõjub Klaasi sõnul majandusele hästi majandus- ja kommunikatsiooniministri kavandatud transpordi infrastruktuuri tehtavate investeeringute kiirendamine 500 miljoni krooni ulatuses. Positiivse mõjuga on käesoleval aastal avanevad mahukad energiasäästu meetmed kortermajadele 300 miljoni ulatuses, millele lisanduvad laenugarantiid 500 miljoni ulatuses. Majanduskomisjon pidas vajalikuks, et vastav seaduseelnõu jõuaks ministeeriumite kooskõlastusringilt kiiresti parlamenti ja saaks vastu võetud.

„Majanduse elavdamise seisukohalt on äärmiselt tähtis, et kavandatavad investeeringud elus realiseeruksid ja ei takerduks bürokraatlikesse tõketesse,“ sõnas Klaas.

Majanduskomisjon tõdes, et loetletud näited toetavad languses olevat ehitusektorit, sest aitavad säästa konkreetseid töökohti.

Majanduse elavdamise meetmeid tutvustas majanduskomisjoni liikmetele majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside