Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjon otsustas oma tänasel istungil keskenduda innovatsiooni ja majandusarengu seostele ning arutada seda olulise tähtsusega riikliku küsimusena Riigikogu täiskogus 16. aprillil.  Arutelule täiskogus eelnevad parlamentaarsed kuulamised majanduskomisjonis. Esimene innovatsiooni-teemaline kuulamine majanduskomisjonis toimub esmaspäeval 16. veebruaril.

Majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas ütles, et käimasolev innovatsiooniaasta loob hea keskkonna innovatsiooni teema tõstatamiseks ka kõige kõrgemal riiklikul tasemel parlamendis.

„Innovatsiooni on nimetatud majandusarengu mootoriks ja seetõttu on teema eriti aktuaalne praeguse ülemaailmse majandus- ja finantskriisi tingimustes,“ ütles Klaas.

Komisjoni 16. veebruari istungi teemaks on Eesti kõrgharidusstrateegia ja selle rakendusplaan. Vaagimise all on probleemid seoses Riigikogus heaks kiidetud kõrgharidusstrateegia täitmisega, ülikoolide panus innovatsiooni ja selle rakendamine Eesti majanduse võimekuse edendamisel.

Istungile on kutsutud Tartu Ülikooli rektor Alar Karis, Eesti Kunstiakadeemia rektor Signe Kivi, Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen, Tallinna Tehnikaülikooli rektor Peep Sürje ja Tallinna Ülikooli prorektor Heli Mattisen.

Majanduskomisjoni esimehe sõnul on parlament arutanud riiklikult tähtsa küsimusena varem ettevõtluskeskkonna arengut ja innovatsiooni teema on selle loogiliseks edasi arenduseks.

 

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside