Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu võttis tänasel istungil vastu arenguseire seaduse, mille alusel luuakse arenguseire läbiviimiseks Arenguseire Keskus Riigikogu kantselei juurde. Keskuse ülesandeks on koostada ühiskonna pikaajaliste arengute analüüse, arengustsenaariume ning jälgida nende elluviimist.

Majanduskomisjoni algatatud arenguseire seaduse (239 SE) poolt hääletas 56 ja vastu 28 Riigikogu liiget.

Seaduse eesmärk on tagada, et Eesti pikaajaliste arengute mõistmiseks, võimalike ohtude ja võimaluste tuvastamiseks ning tegevusvariantide hindamiseks viiakse läbi vajalikke analüüse, uuringuid ja muid tegevusi teaduslikult põhjendatud ja kvaliteetsel tasemel.

Arenguseire seadus käsitleb ka Eesti Arengufondi (EAF) investeerimistegevuse ümberkorraldamist. Seadus sisaldab vajalikke muudatusi Eesti Arengufondi seaduses ning ettevõtluse toetamise ja laenude riikliku tagamise seaduses. EAFi tegevus lõpetatakse ja EAFi seadus tunnistatakse lõplikult kehtetuks 2017. aasta 1. juulil.

Seaduse oluline mõju seisneb veel selles, et riigi investeerimistegevus riskikapitali valdkonnas viiakse täielikult täitevvõimu alla. Arengufondi tütarettevõte AS SmartCap antakse koos õiguste, kohustustega ja Arengufondi investeerimiskapitaliga üle sihtasutusele KredEx.

Arenguseire seadus jõustub Riigi Teatajas avaldamisele järgneval päeval. Eesti Arengufondi seaduse investeeringute osa kehtetuks tunnistamine jõustub 2017. aasta 1. juulil.

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside