Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Kristen Michal kohtus täna Austria majandus- ja digitaliseerimisministri Margarete Schramböckiga, kellega kõneldi digimajandusest, digitaliseerimisest ning küberturvalisusest.

Michali sõnul on Eesti e-riigina heas kirjas ning eeskujuks teistele. „Digitaalse ja demokraatliku ühiskonna loomisel on liikmesriikide koostöö kõigis eluvaldkondades väga tähtis. Ka tänane kohtumine Margarete Schramböckiga näitas, et Eestil on oma kogemustele tuginedes oluline ülesanne kaasa aidata, et euroliidu liikmesriikidel oleks oskused uute tehnoloogiate välja töötamisel ja kasutamisel. Ühe näitena huvitab Austriat Eesti edu digitaalsete haridusvaldkonna platvormide rakendamisel. Samuti see, kuidas kodanike suhtlus riigiga täielikult digitaalseks muuta. Eriti ilmekalt on vajadus selle järele tõusnud COVID-19 tõttu,“ rääkis Michal.

Majanduskomisjoni esimees lisas, et kuna pandeemia ajal hakati tööks senisest enam online-keskkondi kasutama, tõusis teravalt esile küberturvalisuse teema. „Keskendusime oma kohtumisel ka turvalisusele. Suured ja hästi koordineeritud küberintsidendid toimuvad pea igapäevaselt ning rünnakute oht kasvab kogu aeg, nagu ka ründajate pädevus. Valmisolek ja riikide koostöö enda kaitsmisel on oluline,” ütles Michal.

Kohtumisel osales ka Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi riikliku küberturvalisuse osakonna juhataja Raul Rikk.

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside