Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjon arutas tänasel istungil eelnõu, mis võimaldab kasutusele võtta mobiilsed kiiruskaamerad.

Majanduskomisjoni esimehe Sven Sesteri sõnul on kiiruskaameratel ennetav mõju, misläbi tõstavad need liiklusohutust. „Kiiruskaamerad aitavad ohtlikel teelõikudel sõidukite kiirused lubatu piiridesse viia. Kuna kaamerad rahustavad liiklust, siis vähendavad need õnnetuste arvu ja muudavad liikluse turvalisemaks,“ lausus Sester. „Seepärast peab komisjon oluliseks, et kiirust saaks mõõta peale käsikaamera ja statsionaarse kaamera ka teisaldatava kaameraga.“

Istungil toodi välja, et kavas on soetada kaheksa statiivile paigaldatud kiiruskaamerat, mille asukohast hakkab teada andma hoiatusmärk. Mobiilne süsteem ei ole seotud kindla asukohaga, mis võimaldab järelevalvet teha nii linnatänavatel kui ka kõrvalteedel. Teisaldatavate kiiruskaamerate eelis politsei füüsilise järelevalve ja statsionaarsete kiiruskaamerate ees on, et neid saab paigaldada kohtadesse, kus kiiruseületajate arv on suur, kuid tavapäraselt kiirust mõõta ja sõidukeid peatada raske.

Istungil osalesid Siseministeeriumi korrakaitse- ja kriminaalpoliitika osakonna juhataja Veiko Kommusaar ning eelnõu algataja esindaja Hardi Volmer.

Majanduskomisjon otsustas saata õiguskomisjoni algatatud liiklusseaduse muutmise seaduse eelnõu (752 SE) Riigikogu täiskogu istungile esimesele lugemisele tuleva aasta 17. jaanuaril.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6353, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside