Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjon otsustas tänasel istungil saata esimesele lugemisele eelnõu, mis kaasajastab majutusteenuse osutamise nõudeid.

Majanduskomisjoni esimees Sven Sester selgitas, et jagamismajanduse kiire pealetung on sundinud paljusid ettevõtjaid eri valdkondades ajaga kaasas käima ja ajaga peavad kaasas käima ka seadused. „Ka turismivaldkond ja majutusteenuste pakkumine ei ole erand ja jagamismajanduse osakaalu suurenemisel läheneme asjale nii, et kõigile kehtiksid ühesugused reeglid sõltumata teenuse eripäradest,“ ütles Sester.

„Seega me ei keela või ei reguleeri praeguse eelnõuga näiteks Airbnb-taoliste platvormide tööd, vaid sellega antakse ka juba olemasolevatele majutusettevõtetele võimalus sarnase teenuse pakkumiseks,“ lisas Sester. Nii loetakse tema sõnul majutusteenuseks ettevõtja poolt majandus- või kutsetegevuse korras ajutise ööbimisvõimaluse pakkumist. Teenuse ajutisuse sissetoomine aitab majutusteenust selgemini eristada eluruumi üürilepingutest.

Majanduskomisjoni liige Annely Akkermann lisas, et eelnõuga muutub majutusteenuse pakkujate töö lihtsamaks. „Muudatuste põhiline eesmärk on anda majutusettevõtetele rohkem paindlikkust oma lisateenuste valiku kujundamisel, et nad saaksid kohaneda jagamismajanduse kasvuga ja püsida hinnakonkurentsis kodumajutuste ja külaliskorteritega. Majutusettevõtete liikide kirjeldused uuenevad ja nõuded leevenevad, näiteks kaob kohustus pakkuda toitu,“ rääkis Akkermann.

Komisjon otsustas saata valitsuse algatatud turismiseaduse ja tarbijakaitseseaduse muutmise seaduse (234 SE) eelnõu Riigikogu täiskogu istungile esimesele lugemisele 30. septembril.

Komisjoni istungil osales majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside