Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjon arutas tänasel istungil eelnõu, mille eesmärk on suurendada Eesti lipu all sõitvat laevastikku ja kasvatada kaldal asuvat laevandussektorit.

Majanduskomisjoni esimees Sven Sester ütles, et kui soovime Eesti laevastikku suurendada, siis tuleb luua laevandussektorile soodsamad tingimused. Ta märkis, et see aitab ka majandusel kasvada ja loob eeldused Eesti laevanduse kaldasektori kasvuks. „Tänu muudatustele suureneb Eesti konkurentsivõime,“ toonitas Sester. „Suurem laevastik tähendab ka rohkem registritasusid, seega suurenevad ühtlasi riigi maksutulud. Peale selle aitavad muudatused kasvatada Eesti ekspordi sihtriikide arvu. Täiesti uue võimalusena antakse laevaomanikele õigus valida tulu maksustamise aluseks laeva tonnaaž,“ lisas esimees.

Eesti meremeestel tekib eelnõu järgi võimalus asuda tööle Eesti lipu alla lisandunud või Eesti reederite laevadel ja saada erirežiimiga Eesti pensionikindlustus. Ravikindlustuse saavad Eesti meremehed, kui neil on Haigekassaga sõlmitud vabatahtlik leping.

Istungil osalesid majandus- ja taristuminister Kadri Simson, Veeteede Ameti arendusosakonna juhataja Eero Naaber, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi merendustalituse juhataja Katrin Andre ja peaspetsialist Gerli Ehte, Rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsler Dmitri Jegorov, maksupoliitika osakonna juhataja Lemmi Oro ja peaspetsialist Kersti Sügis.

Valitsuse algatatud laeva lipuõiguse ja laevaregistrite seaduse muutmise ning tulumaksuseaduse ja nendega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (722 SE) on Riigikogu täiskogu istungil esimesel lugemisel sel kolmapäeval, 7. novembril.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6353, 510 6179
e-post merilin.kruuse@riigikogu.ee
päringud press@riigikogu.ee

Tagasiside