Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjoni delegatsioon viibib kolmapäeva, 23. märtsini visiidil Araabia Ühendemiraatides (AÜE), kus külastab maailmanäitust Expo Dubais ning kohtub kohalike äriorganisatsioonide ja AÜE parlamendi majanduskomisjoni liikmetega.

Komisjoni aseesimehe Sven Sesteri sõnul on Expol osalemine Eesti ettevõtjate jaoks suurepärane võimalus sõlmida riigi toel globaalseid kontakte ja ärisuhteid, samuti on ettevõtjad väga huvitatud Araabia kultuuriruumis tegutsemisest.

“Enda tutvustamine läbi aegade suurimal, 190 riigi osalusega Dubai Expol on neile suur võimalus saada märgatud. Suhted loevad Araabia kultuuris iseäranis palju – poliitiline heakskiit võrdub usalduse pitseriga ja mängib otsuste tegemise juures määravat rolli. Võimalust Eesti ettevõtjatele toeks olla ei tohi kasutamata jätta,“ sõnas Sester. Aseesimehe sõnul Araabia Ühendemiraadid teavad, mis on kvaliteet ja soovivad, et neid nähtaks modernse riigina. “Eesti on omalt poolt valmis pakkuma nii tulevikku suunatud digilahendusi, väärtusahela läbinud Eesti loodusvarasid, aga ka usalduslikku partnersuhet.”

Täna külastab majanduskomisjoni delegatsioon koos president Alar Karise delegatsiooniga Dubai Tuleviku Muuseumi. Expole jõutakse kell 11 kohaliku aja järgi. Eesti paviljonis esitleb oma innovatiivseid lahendusi üle 20 ettevõtte ja toimub ärifoorum, millel Eestit tutvustavad teiste hulgas Bolti juht Martin Villig, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse e-residentsuse programmi juht Lauri Haav ja 30 aastat Eestis ettevõtlusega tegelenud Sonny Aswani. Hiljem osaleb komisjoni delegatsioon väljasõidul Sharjah Kaubandus- ja Tööstuskotta ja kohtub koja juhtkonnaga.

Teisipäeval viibib komisjon Expol ja kohutub Eesti suursaadikuga Araabia Ühendemiraatides Jaan Reinholdiga.

Kolmapäeval kohtub komisjoni delegatsioon Ajmani Emiraadi Kaubandus- ja Tööstuskoja juhtkonnaga ja osaleb äriseminaril, seejärel toimub kohtumine Araabia Ühendemiraatride parlamendi (Federal National Council) majanduskomisjoni liikmetega.

Delegatsiooni kuuluvad majanduskomisjoni aseesimees Sven Sester ning liikmed Jüri Jaanson, Kalvi Kõva, Mihhail Korb ja Riho Breivel.

Riigikogu pressiteenistus
Maris Meiessaar
tel 631 6353, 5558 3993
e-post [email protected]
päringud [email protected]

 

Tagasiside