Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjon kuulas tänasel istungil Elektrilevi juhtide ülevaadet võrguteenuse töökindlusest ja efektiivsusest, samuti räägiti valmisolekust kriisideks.

Komisjoni esimees Sven Sester märkis, et Eesti suurimal võrguteenuse pakkujal tuleb võrgu töökindluse tõstmise nimel teha jätkuvalt pingutusi. „Oli rõõm kuulda, et rikete arv aastas on 2010. aastaga võrreldes vähenenud peaaegu kolm korda. Siiski näitas Lõuna-Eesti sügistorm kätte nõrgad kohad, kus klientide huvid ei ole piisavalt kaitstud,“ ütles Sester. Ta lisas, et suurtarbijate võrgutasud on Eestis Euroopa Liidu keskmisest kallimad ja nende alandamine võiks olla edaspidi mõttekoht.

Komisjoni liige Kalvi Kõva tõdes, et hajaasustusega piirkondade elektrivarustuse muret aitaksid vähendada üksiklahendused. „Seetõttu võiks Elektrilevi võrk olla vastuvõtlik kõikidele kodutarbijatest päikesepaneelide paigaldajatele kohe, kui nad selleks soovi avaldavad,“ ütles Kõva. Tema sõnul tuleks sügistormi järel analüüsida, kuidas parandada infovahetust koostööpartnerite vahel ja kuidas elanikke kriisi korral kiiremini teavitada.

Komisjoni istungil osalesid Elektrilevi juhatuse esimees Jaanus Tiisvend ja juhatuse liige Priit Treial, kelle sõnul on ettevõtte eesmärk tasakaal võrguteenuse mõistliku kvaliteedi ja hinna vahel. Tulevikuks prognoosib ettevõte elektritarbimise kasvu elektritranspordi ja ka näiteks teiste kütteliikide soojuspumpade vastu vahetamise arvelt. Elektrivõrgust elektri tarbimine langeb aga säästliku LED-valgustuse ja päikesepaneelide kasutuselevõtu arvelt.

Riigikogu pressiteenistus
Kristi Sobak
tel 631 6592, 51 906 975
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside