Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjonis oli täna arutelu all Arenguseire Keskuse möödunud aasta tegevusaruanne ja sellega seoses keskenduti keskuse poolt läbiviidavatele uurimisprojektidele.

Majanduskomisjoni esimehe Sven Sesteri sõnul on Arenguseire Keskus oma tööd edukalt alustanud. „Keskuses jätkatakse oma tegevuskava elluviimist, milleks on avaliku (e-)valitsemise, tuleviku töö mängureeglite ja tootlikkuse arengu uurimine,“ tõi Sester välja.

Komisjoni esimees märkis, et Arenguseire Keskuse analüüside tulemused aitavad seadusandlikku ja täidesaatvat võimu vajaliku informatsiooni kogumisega. „Tööturg, tootlikkus ja (e-)valitsemine on märksõnad, mis on täna aktuaalsed,“ ütles Sester. „Läbiviidavad uuringud ja hiljem nende tulemuste rakendamine aitavad Eesti konkurentsivõimet teiste riikide seas tõsta,“ lisas komisjoni esimees.

Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilovi hinnangul on uurimisprojektid oma päevakohasust tõestanud ning märkis, et Arenguseire Keskus plaanib tulemusi esitada veel selle aasta jooksul.

Danilov tõi projektide puhul välja ka rahvusvahelise koostöö olulisuse. „Uuringute ja analüüside läbiviimisesse on kaasatud üle 50 teadlase ja eksperdi nii Eestist kui ka välismaalt,“ märkis Danilov. „Samuti saame koos rahvusvaheliste mõttekodadega uurida erinevate riikide praktikaid, et saada sisendit ning olla kursis viimaste maailma trendidega,“ lisas Danilov.

Arenguseire Keskuse tegevuskava 2017–2018 näeb ette kolme seireprojekti läbiviimist. Avaliku (e-)valitsemise tuleviku uurimisprojektiga analüüsitakse e-riigi lahendusi ja avaliku sektori reforme. Tuleviku töösuhete mängureegleid analüüsivas projektis uuritakse rahvastikuarenguid koos töösuhete ja -vormide muutumisega. Tootlikkuse arenguperspektiividele keskenduvas uurimisprojektis koondatakse olemasolevad uuringud ja teave tootlikkuse kohta.

Möödunud aastal Riigikogu juures tööd alustanud Arenguseire Keskus varustab Riigikogu ja teisi soovijaid regulaarselt informatsiooniga maailmatrendide ja maailma mõttekodade tehtud analüüside kohta.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside