Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjon sai tänasel istungil Liikluskindlustuse Fondi juhtidelt ülevaate liikluskindlustuse valdkonda puudutavatest probleemidest ja väljavaadetest, sealhulgas koroonaviiruse mõjudest liiklusele ja kindlustusele.

Eriolukorra algusest tänavu märtsis langes Tallinna ristmike liiklustihedus 35 protsenti ja aprilli alguseks oli kukkumine 41 protsenti. Majanduskomisjoni esimees Sven Sester sõnas, et väiksem hulk autosid liikluses peegeldus kohe ka liiklusõnnetuste statistikas. „Kui liiklustihedus langes kriisi ja eriolukorra ajal üle kolmandiku, siis õnnetuste arv kukkus aprilli alguseks koguni poole võrra. Nii et pole halba ilma heata,“ tõdes ta.

Sester lisas, et pidev murekoht on aga kehtiva kindlustuseta sõidukid, mida on hinnanguliselt kuni kaks protsenti kõigist liikluses osalejaist. „Selle olukorra muutmine peab pidevalt fookuses olema ja tõsiselt tasub kaaluda näiteks ideed, et kiiruskaamerad kontrolliksid automaatselt ka liikluskindlustuse olemasolu,“ rääkis Sester.

Majanduskomisjoni liige Kalvi Kõva märkis, et keskmiselt juhtub päevas sadakond liiklusõnnetust ja ühe õnnetuse keskmine kahju on 1800 eurot. „Paratamatult tuleb leppida, et õnnetused ei kao, kuid me saame kaasa aidata õnnetuste menetlemise lihtsustamisele. Näiteks otsitakse võimalusi tehnoloogia rakendamiseks õnnetuste vormistamisel, mis omakorda tähendaks, et nii tihti ei ole vaja ka enam politseid appi paluda,“ selgitas Kõva.

Komisjoni istungil osalesid Eesti Liikluskindlustuse Fondi juhatuse esimees Mart Jesse ja juhatuse liige Lauri Potsepp.

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside