Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjoni delegatsioon kohtub täna Riigikogus Saksamaa parlamendi Bundestagi majanduskomisjoni delegatsiooniga, et arutada Euroopa siseturu majandus- ja kaubanduspoliitikat ning energiapoliitikat.

Majanduskomisjoni esimehe Kristen Michali sõnul ei saa majandussuhteid arutades mööda Ukraina sõja mõjudest energiavarustusele. „Ukraina sõda näitas, et rohepööre on Eesti jaoks ühtlasi julgeolekupööre. Agressor tuleb majanduslikult isoleerida, see aga tähendab meile ja Euroopale hulka lahendamist vajavaid probleeme. Nendele lahenduste otsimisele kohtumisel keskendumegi,“ sõnas esimees.

Veel ühe olulise teemana puudutatakse koroonapandeemia majanduslikke tagajärgi. „Enne sõja puhkemist prognoositi Euroopa majandusele pikaajalist ja jõulist kasvu. Nii tulebki praegu taastuda korraga kahest kriisist, mille mõju eri tööstusharudele ja ettevõtetele on väga mitmetahuline ning sõltub paljudest teguritest, muu hulgas suutlikkusest kohaneda tarneahela häiretega ja varude olemasolust,“ nentis ta.

Riigikogus kell 10.30 aset leidval kohtumisel osalevad Bundestagi delegatsiooni juht Klaus-Peter Willsch ning Bundestagi saadikud Bernd Westphal, Lena Werner, Maik Außendorf, Carl-Julius Cronenberg ja Malte Kaufmann. Riigikogu delegatsiooni liikmed on majanduskomisjoni esimees Kristen Michal, aseesimees Sven Sester ning liikmed Jüri Jaanson, Siim Kallas, Raivo Tamm, Annely Akkermann, Raimond Kaljulaid ja Riho Breivel.

Riigikogu pressiteenistus
Maris Meiessaar
tel 631 6353, 5558 3993
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside