Majanduskomisjon arutas Ida-Virumaal energeetikasektori arengut
Riigikogu majanduskomisjon arutas täna Ida-Virumaal Eesti Energia ja Viru Keemia Grupi (VKG) esindajatega energeetikasektori arengut ja maksukeskkonda. VKG soovis, et alates järgmisest aastast asendataks ajutine ressursi tasu püsiva lahendusega.
Majanduskomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul on Ida-Virumaa hea näide, kus ettevõtjad on teinud julgeid ja mahukaid investeeringuid ning edendanud kohalikku elu. „Ettevõtjad vajavad stabiilset maksukeskkonda, et nad saaksid teha strateegilisi otsuseid ja investeeringuid oma ettevõtetesse. Selleläbi tekivad uued töökohad ja edeneb majandus,“ ütles Kokk.
„Ida-Virumaa on kõige tööstuslikum piirkond Eestis. Samas on ettevõtjatel ka perspektiivi, kuna maakonnas on võimalik saada tööjõudu,“ ütles majanduskomisjoni liige Jaanus Marrandi. „Ida-Virumaalt laekub riigile enim keskkonnatasusid, aga nendest tasudest tuleb piirkonda tagasi ainult kuus protsenti. Sellist ebaõiglast olukorda tuleb muuta,“ märkis Marrandi.
Majanduskomisjoni liikme Deniss Boroditši sõnul peaks kõiki ettevõtjaid kohtlema põlevkivi kaevandamisel võrdselt. „Täna ei kasutata maksimaalset kaevandamismäära, mis on 20 miljonit tonni aastas. Kui VKG-l oleks täiendavalt 500 000 tonni põlevkivi, siis saaks taasavada kaks Kiviteri tehast ja anda tööd ligi sajale kohalikule inimesele, aga põlevkivi puudumisel ei ole seda võimalik teha,“ ütles Boroditš.
Majanduskomisjon oli neljapäeval ja reedel kahepäevasel väljasõiduistungil Ida-Virumaal, et arutada kohalike ettevõtjatega logistika- ja transiidisektori edendamise võimalusi ning energeetikasektori arengut.
Fotod väljasõiduistungilt (NB! Fotod laekuvad viivitusega)
Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]