Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjon ja komisjoni juures tegutsev eksperdikogu annavad täna kell 12 pressikonverentsi, kus tutvustavad äsja valminud konkurentsivõime raportit.

Eelmisel aastal kokku kutsutud konkurentsivõime eksperdikogu töö tulemusena valmis mahukas Eesti majanduse tulevikuväljavaateid, võimalusi ja takistusi ning perspektiivikaid majanduspoliitilisi soovitusi käsitlev raport „Eesti majanduse olukord ja väljavaated. Konkurentsivõime eksperdirühma raport Riigikogule“.

Head ajakirjanikud! Olete oodatud pressikonverentsile, kus raporti sisust ja raportiga antavatest soovitustest annavad ülevaate majanduskomisjoni esimees Jaak Aab ning eksperdikogu liikmed Ülo Kaasik, Priit Vahter, Kadri Männasoo ja Uku Varblane.

Riigikogu konverentsisaalis kell 12 algavat pressikonverentsi saab jälgida otseülekandes Riigikogu veebilehel.

Raportist nähtub, et ärimudeli muudatused mitmekordistavad digitaliseerimise positiivset mõju ja suur tootlikkuse tõstmise potentsiaal on ka tehisarul. Energeetika osas tuuakse muu hulgas esile, et rohepöördega kaasnevad uued ajendid Eestisse investeerida, roheelektri väärindamisel tuleb mõelda energiatõhususele ja madalama elektrihinna tagamiseks peaks taastuvenergia osakaal olema 60–80 protsenti. Eesti tootlikkust pärsib raporti järgi lõpetamata väljaõpe, töö ja töötajate oskuste ebakõla ning liigne tööjõu voolavus.

Eksperdikogusse kuuluvad Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik, Tartu Ülikooli rakendusliku majandusteaduse professor Priit Vahter, Tallinna Tehnikaülikooli rahanduse rakendusliku ökonomeetria professor tenuuris Kadri Männasoo ja Arenguseire Keskuse uuringute juht Uku Varblane. Eksperdikogu töösse kaasati ka arvukalt eksperte ja sidusrühmi, nagu ülikoolid ja uurimisasutused, tööandjate ja töövõtjate esindajad ning riigiasutused.

Videosalvestist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
Fotod on hiljem leitavad Riigikogu fotoarhiivist (autor: Erik Peinar / Riigikogu Kantselei).

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
631 6592, 510 6179
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside