Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Toomas Kivimägi toonitas täna konverentsil „Energiatarbimise kasv, kas majanduskasvu eeldus?“, et Eesti on üks kõige vähem importenergiast sõltuv riik Euroopa Liidus.

„Oma osa on mõistagi põlevkivil, aga vähemtähtis pole taastuvenergia- ja kaugküttesektori väga kiire areng. Taastuvenergia osakaal energia lõpptarbimises on üle veerandi ehk 26,5 protsenti. See on tähtis mitte üksnes energiasõltumatuse, vaid ka julgeoleku aspektist laiemalt,“ ütles Kivimägi.

Kivimägi hinnangul on taastuvenergia suured toetused soodustanud sektori arengut, ent samal ajal toonud kaasa mõningase negatiivse mõju majanduse üldisele konkurentsivõimele. „Kõrge elektrihinna tõttu on jäänud Eestisse tulemata mitmed investeeringud energiamahukasse tootmisesse. Uue tasakaalukoha leidmine on keeruline, ent saavutatav väljakutse,“ märkis Kivimägi.

Kivimägi sõnul võib tänavust aastat nimetada energia-aastaks, sest Riigikogu töölaual on energiamajanduse korralduse seadus, tulemas on energiamajanduse arengukava, kaugkütteseadus ja elektrituruseadus. „Need on üliolulised seadused andmaks suunda ja stabiilsust energiasektorile järgnevaks paarikümneks aastaks. Eesmärk on, et kõik need seadused ja arengukava saaksid sel aastal vastu võetud,“ ütles Kivimägi. Ta lisas, et see peab andma kindluse tehtud investeeringutele ning samal ajal looma võimalused uutele tulijatele.

Täna toimub Riigikogu konverentsisaalis Maailma Energeetikanõukogu Eesti Rahvuskomitee ja majanduskomisjoni koostöökonverents „Energiatarbimise kasv, kas majanduskasvu eeldus?“, kus lisaks Toomas Kivimägile teevad ettekanded majandusteadlane Hardo Pajula, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse esindaja Indrek Pällo ja Maailma Energeetikanõukogu Euroopa regiooni juht Einari Kisel esindaja.

Konverentsi saab jälgida Riigikogu veebilehel.

Fotod konverentsilt 

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside