Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Toomas Kivimägi osaleb täna ja homme Riias toimuval Balti Assamblee majandus-, energeetika ja innovatsioonikomisjoni istungil, kus ühe põhiteemana on arutluse all Rail Balticu projekt.

Balti Assamblee ja Balti Ministrite Nõukogu liikmed saavad ülevaate sellest, kui kaugele on jõutud Rail Balticu projekti elluviimisega ja mida on tehtud piirkondliku maanteetaristu arendamiseks Balti riikides.

„Täna on Eesti suurim väljakutse Rail Balticu projekti realiseerimine, mille vältimatuks eelduseks on ühte sammu astumine Läti ja Leeduga,“ ütles Kivimägi. „Olen nimetanud seda ka lakmuseks, kas Balti riikide koostöö on suurepärane vaid sõnades või ka tegudes.“

Kivimägi sõnul eeldab tõeline koostöö partnerite põhjendatud soovidega arvestamist, seda ka juhul kui endal on konkureerivaid eesmärke. „Alati on keegi, kes võidab rohkem, kes vähem,“ sõnas ta.

Teise peateemana arutavad komisjoni liikmed koos Balti Ministrite Nõukogu ja Balti Arengufoorumi esindajatega ühiseid meetmeid Balti riikide digitaalse majanduse arendamiseks.

Kolmandaks arutavad Balti Assamblee ja Balti Ministrite Nõukogu liikmed Balti riikide tegevuse kooskõlastamise ja ressursside ühendamise teemal seoses Euroopa Liidu järgmise mitmeaastase finantsraamistikuga.

Aastal 1991 loodud Balti Assamblee on kolme Balti riigi parlamendi vaheline konsultatiivne ja nõuandev rahvusvaheline koostööorganisatsioon vastastikust huvi pakkuvate küsimuste arutamiseks. Balti Assamblee seisukohad esitatakse Balti riikide parlamentidele ja valitsustele ning rahvusvahelistele ja regionaalsetele organisatsioonidele pöördumiste, ettepanekute ja soovitustena.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside