Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4



/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}

Riigikogu majanduskomisjonis toimunud parlamentaarsel kuulamisel keskenduti täna Eesti Arengufondi Riigikogule esitatavale raportile. See kannab pealkirja „Edasi!“ ja käsitleb nelja valdkonda: uued kasvualad, kapital, haridus ja juhtimine. Samuti on raportile lisatud 2009. majandusaasta aruanne.
 

Arengufondi esindasid parlamentaarsel kuulamisel nõukogu esimees Raivo Vare, juhatuse esimees Ott Pärna, investeeringute divisjoni juht Heidi Kakko ja arenguseire divisjoni juht Kitty Kubo.

Majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas märkis, et Maailma Majandusfoorumi äsjasel konkurentsivõime edetabelil põhinev tõdemus, et Eesti on Euroopa Liidu uutest liikmesriikidest majanduse konkurentsivõime poolest kõige edukam, teeb head meelt. „See viitab, et panustades usaldusväärsele ja korras riigirahandusele ning ettevõtjasõbralikule majanduspoliitikale oleme õigel teel,“ ütles Klaas.

Arengufondi raportis seisab, et ülisuurte riigivõlgade olemasolu muudab maksude alandamise Euroopas keeruliseks ja paljud eksperdid ennustavad, et tulevikus ootab Euroopat ees maksude tõstmine. Klaas kommenteeris, et just see asjaolu kasvatabki Eesti konkurentsivõimet. „Me oleme kärpinud operatiivselt riigieelarvet ja ei ole lasknud avaliku sektori kulusid isevoolu teed, oleme hoidnud riigi võlakoorma Euroopa madalaimana – see kõik annab meile võimaluse säilitada madal maksukoormus ning ühinedes eurotsooniga võita Eestisse uusi investeeringuid.“ Klaasi sõnul märgib Arengufondi raport õigesti, et soodsat investeerimiskeskkonda pakkudes on Eestil lootus saada Läänemere piirkonna kõrgelt arenenud maade klubi täisväärtuslikuks liikmeks.

Arengufondi raport keskendub ka Eesti haridussüsteemi uuendamisele ning IKT-võimaluste ära kasutamisele koolides. Majanduskomisjoni esimehe sõnul tähendab soodne ettevõtluskeskkond ka kvaliteetset haridust ning haritud tööjõudu. „Seepärast on Eesti valitud haridusse panustamise ja koolireformiga jätkamise tee ainuvõimalik, kui tahame ettevõtluskeskkonnana ligitõmbav olla,“ tõdes ta.

Riigikogu pressitalitus
 
Lisainfo: Urmas Klaas, 5135145
 

Tagasiside