Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Majanduskomisjon võttis täna töösse valitsuse algatatud ettevõtluse toetamise ja laenude riikliku tagamise seaduse muutmise seaduse eelnõu (455 SE), millega kaotatakse senine suurusepiirang, mille kohaselt suurettevõtted ei kvalifitseerunud laenude tagamisel. Majanduskomisjoni esimehe Urmas Klaasi sõnul on see vajalik samm majanduse elavdamiseks, kuivõrd suurettevõtted on ka suurema ekspordivõimekusega. 

Majanduse elavdamiseks on samuti oluline suurendada märkimisväärselt  olemasolevate laenutagatiste mahtu, mistõttu tõstetakse laenutagatislepingute kogusumma piirmäära. Nii ettevõtluslaenude kui ka elamumajanduslaenude puhul võib see olla kuni 1,5 miljardit krooni. 

Meetme rakendusüksuseks on sihtasutus KredEx, mille esindajad kinnitasid täna majanduskomisjonile, et neil on piisav haldussuutlikkus oma ülesandeid kiiresti ja kvaliteetselt täita. 

Majanduskomisjon otsustas eelnõu saata täiskokku 15. aprillil ettepanekuga esimene lugemine lõpetada ja määrata muudatusettepanekuteks erandkorras vaid üks nädal., Ettepanekute laekumise tähtaeg on 22. aprillil kell 12.  Nimetatud seaduseelnõu soovitakse jõustada kiiresti. 

Lisainfo, Urmas Klaas, 5135145 

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside