Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele haridus- ja teadusminister Mailis Reps, põllumajandusminister Ester Tuiksoo ning minister Jaan Õunapuu.

Vastates Peeter Kreitzbergi küsimusele kõrgharidusstrateegia rahastamise kohta rääkis haridus- ja teadusminister järgmise aasta eelarve koostamisel tekkinud probleemidest, erakapitali suurema kaasamise võimalustest, aga ka õpilaste sotsiaalsete garantiidega seonduvast. Reps märkis, et kõrghariduse rahastamine tõuseb üle 17 %, sealhulgas on märkimisväärsed summad suunatud ka teadusesse. Samas selgitas ta, miks ei jõudnud eelarvesse kinnisvara amortisatsioonikuludega seotud summad ning miks ei seota hariduse rahastamist protsendiga SKPst.

Mailis Reps vastas ka Andres Herkeli küsimusele eesti keele seaduse muutmise seaduse eelnõu menetlemise kohta Riigikogus.

Põllumajandusminister Ester Tuiksoo vastas Tiit Niilo küsimusele maaelu arengukava kohta ja Urmas Reinsalu küsimustele seoses Weroli ümber toimuvaga.

Minister Jaan Õunapuu vastas Eiki Nestori küsimusele olukorra kohta Narva ja Luhamaa piiripunktides ning Mark Soosaare küsimusele väikesaarte seaduse täiendamise kohta.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside