Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Neljapäeval, 12. aprillil, kell 14.30 toimub Riigikogu maaelukomisjoni ühisistung Läti Saeima majandus-, põllumajandus-, keskkonna- ja regionaalpoliitikakomisjoni ning Leedu Seimi maaelukomisjoniga, mis on pühendatud Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika rakendamise 50. aastapäevale.

Istungil arutatakse Balti riikide põllumeeste olukorda, järgmiseks EL finantsperioodiks kavandatavaid põllumajanduse otsetoetusi ja maaelu toetusi. Ühisistungil allkirjastatakse Eesti, Läti ja Leedu parlamentide maaelu- ja põllumajanduskomisjonide ühisdeklaratsioon, millega soovitakse juhtida Euroopa Komisjoni, Euroopa Parlamendi ja teiste asjaomaste institutsioonide tähelepanu ebavõrdsetele toetustasemetele EL liikmesriikide vahel.

Riigikogu maaelukomisjoni esimehe Kalvi Kõva sõnul ei saa Eesti, Läti ja Leedu parlamentide maaelu- ja põllumajanduskomisjonid nõustuda Euroopa Komisjoni ettepanekuga, mille kohaselt vähendatakse järgmise finantsperioodi lõpuks, so 2020. aastaks, liikmesriikides, mille otsetoetused jäävad allapoole 90 protsenti ELi keskmisest, praeguse ja nimetatud taseme vahet vaid ühe kolmandiku võrra.

„Selline tempo jätab Balti riikide põllumehed veel pikkadeks aastateks ebavõrdsetesse konkurentsitingimustesse võrreldes teiste liikmesriikidega. Ühise deklaratsiooniga rõhutatakse vajadust ühtlustada toetustasemed järgmise finantsperioodi lõpuks,“ ütles Kõva.

Kahepäevase visiidi käigus kohtuvad külalised ka Eesti põllumajandusministri Helir-Valdor Seederi ja põllumajandusministeeriumi kantsleri Ants Noodaga. Reedel külastatakse Saidafarmi, mis tegeleb mahepõllumajandusega. Seal toimub ka kohtumine Eesti põllumajandustootjate esindusorganisatsioonide juhtidega.

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside